Zápisník Dumasky: "Hobitem na plný úvazek"

09.07.2013 19:36

 

 

Dumas je prototyp Hobita - rád jí, spí, odpočívá, vaří, pečuje, upravuje interiér, maluje, vyšívá, zpívá, klábosí s přáteli, raduje se ze života, je optimista, požitkář. Dumas miluje Život. 

Já také ráda vařím, lenoším, jím, klábosím, šiju, mám ráda pohodu, klídeček, žádné výkony.. :)

 

Když jsem onehdá dostala nabídku spolupráce ve velké firmě, jsouc vědoma si svých silných stránek, řekla jsem:" Děkuji, pracovat s vámi nebudu, mohu však vašemu týmu vařit jídlo na poradě."  I stalo se, všem chutnalo a byli velmi spokojeni, že se nemusejí starat a odbíhat od tématu.

Jiný případ:
Když můj partner typu Don Quijote - vizionář, vynálezce -  po mě chtěl, abych se účastnila všech jeho četných zájmů od horolezení po hraní na ulici, s úsměvem jsem mu řekla: "Jdi, najdi si na každou činnost nějakého kamaráda a mně dej pokoj." 

Když si pak stýskal, že to se mnou nemůže sdílet, řekla jsem mu: "Když půjdu, budu unavená. Kdo ti pak připraví večeři, vypere ponožky a nachystá postel, až přijdeme oba znaveni domů?"  

Brzy pochopil, že je velmi příjemné mít odpočatou ženu, která chce být doma, aby pečovala o hnízdečko. Když pak přišel domů ze všech svých dobrodružných výprav, dostal polévku a masáž a nadšeně mi o všem vyprávěl, takže i na sdílení došlo. Je dobré vědět, že mohu být druhým nápomocná svou hobití povahou a nemusím se stydět za to, že sedím doma a "nic nedělám". Nedělám. Šetřím svou energii jako kočka, která permanentně odpočívá, aby měla síly na lov.
A co lovím? No přece ty Quijotovy ponožky.. :)